2018 03 07 01Gyvensenos medicinos absolventai - itin laukiami specialistai asmens sveikatos sektoriuje

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakultetas (LSMU MA VSF) š. m. vasario 28 d. išleido pirmąją gyvensenos medicinos absolventų laidą. Ši magistrantūros studijų programa Lietuvos visuomenei dar gana nauja, tačiau jau dabar matyti, kad gyvensenos medicinos specialistų ateitis perspektyvi – vos baigę studijas absolventai jau asmens sveikatos sektoriaus, reabilitacijos klinikų, sanatorijų akiratyje.

LSMU MA Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. habil. dr. Ramunė Kalėdienė sveikindama absolventus pasidžiaugė, kad ši pasaulyje vis labiau populiarėjanti moderniosios visuomenės sveikatos priežiūros sritis pagaliau integruosis ir į Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą.

Mitai apie pieno naudą. Mokslinių tyrimų apžvalgaMitai apie pieno naudą. Mokslinių tyrimų apžvalga.

Pienas – puikus kalcio, baltymų šaltinis, jis stiprina kaulus ir yra neatsiejama mūsų mitybos dalis – tokią žinutę dažnai transliuoja televizija bei rašo spauda, tai girdime iš tėvų ir senelių. Tačiau kodėl daugiausiai pieno suvartojančiose šalyse dažniausiai pasireiškia osteoporozės atvejai? Matant gresiančią epidemiją, mokslininkai pradėjo tyrinėti pieno ir jo produktų įtaką sveikatai.

Pieno ir sūrio vartojimas asocijuojasi su sveika mityba ir natūraliu maistu, vaikyste ir kaimu, pasakomis apie piemenėlius, kulinariniu paveldu. Tokį pieno produktų įvaizdį ir legendą palaiko ir galinga pieno pramonė, pasirūpinusi, kad už mokesčių mokėtojų pinigus mūsų vaikai pieną mokyklose gautų nemokamai. Kai 7-ajame dešimtmetyje buvo prabilta, kad pieno produktai galimai didina cholesterolio kiekį ir turi įtakos širdies kraujagyslių ligoms, pieno pramonė atrado liesą pieną ir varškę. Iš pieno „išimti“ riebalai nukeliavo į fermentinius sūrius. Visgi pakelkime uždangą ir pažvelkime giliau.

Gyvensenos medicinos studij programos LietuvojeGyvensenos medicinos studijų programos Lietuvoje

Lietuvos, o ir viso pasaulio žmonėms, atsiveria nauja, moksliniais tyrimais ir praktika pagrįsta (evidence based) gyvensenos medicina, suteikianti galimybę suvaldyti lėtinių neinfekcinių ligų pandemiją. Lietuva, viena iš nedaugelio šalių pasaulyje ir vienintelė Europoje, kurioje galima įgyti universitetinį išsilavinimą gyvensenos medicinos srityje: nuo 2014 metų LSU galima įgyti bakalauro, nuo 2016 metų – LSMU magistro kvalifikacinį laipsnį. Planuojame, kad nuo 2018 metų studijas bus galima tęsti LSMU doktorantūroje. Lietuvoje gyvensenos medicina priskiriama visuomenės sveikatos studijų krypčiai.

Paulius Jarueviius Dabartin sveikatos apsauga numogina tiek ligonius tiek gydytojusPaulius Jaruševičius: „Dabartinė sveikatos apsauga nužmogina tiek ligonius, tiek gydytojus“

Pavasarį Vilniuje bus surengta penktoji Ann Wigmore sveikos mitybos konferencija. Tai – didžiausias Europoje tokio tipo renginys. Kalbamės su jo organizatoriumi Ann Wigmore fondo direktoriumu bei Europos gyvensenos medicinos specialistų asociacijos prezidentu kauniečiu Pauliumi Jaruševičiumi.

Ann Wigmore sveikos mitybos konferencija bus organizuojama jau penktąjį kartą. Kokia šio renginio istorija, kodėl nusprendėte pavadinti ją Ann Wigmore vardu?

P Jarueviius Gydyti medikamentais bei skalperiu brangu ir neefektyvuP. Jaruševičius: „Gydyti medikamentais bei skalperiu – brangu ir neefektyvu“

Kitų metų kovą besidominčius sveikata vėl kvies Vilniuje vyksianti Ann Wigmore sveikos mitybos konferencija.

Apie artėjantį renginį, lietuvių sveikatą ir naujausias sveikatos mokslo tendencijas pasaulyje kalbamės su Ann Wigmore fondo direktoriumi bei Europos gyvensenos medicinos specialistų asociacijos prezidentu Pauliumi Jaruševičiumi.

Interviu su A VerygaInterviu su A.Veryga

Rugsėjo 20 d. Lietuvos sporto universitete vyko susitikimas su biomedicinos mokslų daktaru prof. Aurelijumi Veryga, Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus, kurį organizavo Europos gyvensenos medicinos profesionalų asociacija (ESLMP).

Diskusiją veda ESLMP prezidentas Paulius Jaruševičius

Pagal gyvenimo trukmę esame 133 vietoje pasaulyje. Dažniau nei kiti Europos gyventojai mirštame nuo širdies kraujagyslių ligų. Nuo ko priklauso mūsų sveikata?

A Veryga Gyvensenos medicina – tiltas tarp medicinos ir sveiko gyvenimo budo

A. Veryga: „Gyvensenos medicina – tiltas tarp medicinos ir sveiko gyvenimo būdo“

Mokslininkams seniausiai žinoma, kad  žmogaus sveikata labai priklauso nuo jo gyvenimo būdo. Pastaruoju metu pasaulyje ekspertai vis daugiau gyvensenos pakeitimą taiko ir ligų gydymo praktikoje. Žmogus pats pradeda sveikti, kai individualiai pritaikomas tinkamas gyvenimo būdas. Ši gyvensenos medicina, akivaizdu, yra pigi, neturinti šalutinio poveikio, todėl labai perspektyvi. Apie tai Juozas Dapšauskas kalbina Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų instituto vadovą, biomedicinos mokslų daktarą, profesorių Aurelijų Verygą.

Ramunas Karbauskis Gyvensenos medicina turi tapti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos prioritetu

Ramūnas Karbauskis: Gyvensenos medicina turi tapti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos prioritetu

Gyvensenos medicina. Tokiu pavadinimu pasaulyje kelią skinasi nauja sveikatos specialistų rengimo idėja, siekianti sveiką gyvenseną paversti žmogaus sveikatos pagrindu.

Ligų prevencija, o ne jų gydymas, turi tapti mūsų valstybės sveikatos apsaugos sistemos prioritetu. Ilgą laiką šis prioritetas buvo tik deklaruojamas, o realybėje visuomenės sveikatai ir ligų prevencijai visuomet tekdavo sistemos podukros vaidmuo kalbant tiek apie reikalingų sprendimų priėmimą, tiek apie finansavimą.

Gyvensenos medicina raktas i letiniu neinfekciniu ligu valdyma

Gyvensenos medicina – raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą

Kovo 18 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakultetas (VSF) rengia tarptautinę konferenciją „Gyvensenos medicina – raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą“.

Konferencijoje tikimasi sulaukti svečių iš JAV, Vokietijos, Belgijos, Lietuvos. Pranešimus skaitys mokslininkai iš Lietuvos sveikatos mokslų, Jeilio, Kalifornijos, Loma Lindos, Harvardo, Gyseno universitetų, Hipokrato sveikatos instituto (JAV).

LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. R. Kalėdienė teigia, kad pagrindinės konferencijos temos: opiausios sveikatos priežiūros problemos, gyvensenos medicina (lifestyle medicine), lėtinių neinfekcinių ligų valdymas, ligų kontrolės veiksniai ir sprendimo būdai.

Gyvensenos medicina kaip pagerinti sveikata

Gyvensenos medicina: kaip pagerinti sveikatą?

Kovo 16 d. Seime vyko Seimo narės Rimos Baškienės spaudos konferencija „Gyvensenos medicina: raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą“, kurioje garsiausi užsienio šalių ir Lietuvos medikai supažindino su sveikos gyvensenos mokslu – gyvensenos medicina ir pristatė savo patirtį, kaip būtų galima pagerinti gyventojų sveikatos būklę.

Spaudos konferencijos iniciatorius „Ann Wigmore fondo“ steigėjas Paulius Jaruševičius, gydytojas prof. Algimantas Kirkutis, gyvensenos medicinos specialistai iš JAV, Vokietijos ir Šveicarijos: John Kelly, Hans Diehl, David Katz, Brian Clement, Birgit-Christiane Zyriax, Heike Englert ir kiti, išsakė daug prasmingų pastebėjimų apie gyvensenos medicinos, kaip rakto į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą ir būtinybę apie tai šviesti visuomenę.

Go to top